Blog kategorie
Producenci
Blog chmura tagów

O nas

Sklep ze zdrową żywnością EasyEco oferuje wysokiej jakości produkty ekologiczne. W naszej ofercie znajdą państwo zdrową żywność, a także kosmetyki ekologiczne. Ponadto zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, którego oferta poszerzona jest o produkty świeże oraz nabiał.

 

Jak przekonać znajomych do bycia Eko? Sprawdzone przykłady!

ekologiaPrzekonanie znajomych do ekologicznego stylu, życia nie jest łatwą sprawą. Uważamy jednak, że życie w zdrowym, ekologicznym społeczeństwie ma wiele zalet, dlatego warto uświadamiać rodzinę i znajomych, że życie w zgodzie z naturą nie odbije się negatywnie na jakości życia, a wręcz pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia przez dłuższy czas.

Dzisiejszy poradnik dedykujemy osobom, które chcą zmienić coś w swoim otoczeniu, ale nie mają pomysłu jak to zrobić.

Pokaż, że eko może być dobrej jakości

Popularnym stereotyp o produktach ekologicznych głosi, że produkty ekologiczne są kiepskiej jakości, ubrania są niewyjściowe, a do tego wszystko jest strasznie drogie. To nie prawda! Nie Różnice tak naprawdę polegają jedynie na sposobie produkcji, a ceny produktów ekologicznych są zbliżone do „konwencjonalnych”. Dotyczy to zarówno jedzenia jak i ubrań, kosmetyków, czy nawet elementów wystroju wnętrza.

Udowodnij, że ekologicznie oznacza smacznie

Bycie eko nie oznacza jedzenia nieprzyprawionych „chwastów”. Wystarczy spojrzeć na ofertę naszego sklepu, że jedzenie ekologiczne może być różnorodne, a przede wszystkim bardzo smaczne.

W kontekście jedzenia bardzo ważne jest przekonanie dzieci do bezcukrowych słodyczy i przekąsek, a także wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych, do których kluczem jest zbilansowana dieta.

Jesteś w dobrej kondycji? Pokaż, że warto uprawiać sport!

Memy o „sportowych świrach” już kilka razy obiegły internet, ale prawda jest taka, że sport to zdrowie i warto popularyzować choćby najprostsze formy aktywności. Podobnie jak w przypadku odżywiania do uprawiania sportu należy zachęcać przede wszystkim dzieci, ale i ich rodziców warto zachęcić do tego, by od czasu do czasu wspólnie się poruszać.  A przecież wspólne spacery czy wycieczki rowerowe to masa frajdy, a także okazja do zbudowania dobrej kondycji i poprawy odporności.

Nie bądź nachalny!

Jeśli dotychczas Twoi znajomi mieli złe zdanie o ekologii i zdrowym stylu życia, prawdopodobnie wynika to ze zbytniej nachalności ich rozmówców. Niestety, wiele osób zamiast promować zdrowy tryb życia, skutecznie zniechęca do niego poprzez swoją nachalność i brak odpowiedniego podejścia.

Pamiętaj - nie każdy musi podzielać Twoje poglądy na świat i nie każdy przejdzie na dietę tylko dlatego, że zaczniesz ją zachwalać. Najważniejszy jest dobry przykład i pozostawienie ludziom wolności wyboru. W ten sposób nie tylko nie zniechęcisz ich do siebie, ale także pokażesz, że można żyć wygodnie i bez rezygnowania z przyjemności, a jednocześnie zdrowo i ekologicznie.

A Ty jakie masz sposoby na przekonywanie do zdrowego trybu życia innych?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl