Blog kategorie
Producenci
Blog chmura tagów

Dostawa w inpost

Polecony Ecommerce

O nas

Sklep ze zdrową żywnością EasyEco oferuje wysokiej jakości produkty ekologiczne. W naszej ofercie znajdą państwo zdrową żywność, a także kosmetyki ekologiczne. Ponadto zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, którego oferta poszerzona jest o produkty świeże oraz nabiał.

 

5 Najczęstszych przyczyn nieudanej diety

przyczyny nieudanej diety

Przejście na dietę bywa trudne, ale efekty mogą być imponujące. Niestety dość często zdarzają się nam błędy, które niweczą wysiłki i utrudniają utratę kilogramów. Dziś omawiamy 5 najczęstszych przyczyn nieudanej diety.

Przyczyny nieudanej diety

Poniższe przykłady są uniwersalne i dotyczą praktycznie wszystkich diet. Z niektórymi być może miałeś już styczność, zaś inne, choć nie są oczywiste są równie groźne dla Twoich wysiłków.

Niedopasowana dieta - prawdopodobnie to najczęstsza przyczyna porażki. W zeszłym tygodniu pisaliśmy dlaczego warto iść do dietetyka. Dopasowanie diety do potrzeb i możliwości organizmu jest kluczem do utraty zbędnych kilogramów i uniknięcie efektu jojo.

Podjadanie - przejście na dietę często wiąże się z ograniczeniem liczby spożywanych kalorii. Wraz z nagłą zmianą nawyków żywieniowych może pojawić się ssący głód, który neutralizowany jest… podjadaniem. Niestety w ten sposób cały wysiłek idzie na marne, choć z drugiej strony skoro pojawia się tak duży głód, dieta prawdopodobnie jest źle dobrana.

Nadmiar pieczywa i innych zapychaczy - pieczywo, zwłaszcza białe pszenne jest świetnym zapychaczem, który… ma mnóstwo kalorii. Oczywiście całkowita rezygnacja z pieczywa jest praktycznie niemożliwa, ale zamiast pszennej bułki, może warto postawić na chleb ryżowy czy pumpernikiel.

Cheat meal - wytrzymałeś dwa tygodnie na diecie? Zasłużyłeś na hamburgera! Cheat meal to kolejna przyczyna nieudanej diety. Tłuste, kaloryczne posiłki nie tylko pozwalają nadrobić to co tak dzielnie traciliśmy, ale również zniechęcają do dalszego “katowania się”. To właśnie ten drugi powód jest najbardziej niebezpieczny.

Traktowanie diety jako wyzwania czasowego - zmiana sposobu odżywiania się powinna być trwała. Nawet jeśli przechodzić na kilkutygodniową dietę, żeby stracić kilka kilogramów lub przejść detox organizmu to powrót do starych, złych nawyków sprawi, że wysiłek poszedł na marne. Aby dieta miała sens, należy trwale odrzucić złe nawyki i zamienić je nowymi, korzystnymi dla Twojego zdrowia.

 

Sprawdź ofertę zdrowej żywności.

Sklep ze zdrową żywnością EasyEco.pl oferuje wysokiej jakości produkty ekologiczne. Jeśli przekonaliśmy Cię do przejścia na zdrowy tryb życia, zachęcamy również do sprawdzenia naszej oferty. Z ponad 600 produktów, które znajdziesz na naszej stronie przygotujesz setki smacznych i zdrowych dań dla siebie i Twojej rodziny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl